6.11.2017

Flossband a vztah k přírodě

Dokonale účinné a ekologické řešení

Co nás ještě baví na značce Flossband? Její úžasně pozitivní vztah k udržitelnému hospodaření a přírodním zdrojům. Menší uhlíkovou stopu zaručuje poloha výrobce přímo u zdroje – Malajsie je top světovým výrobcem přírodního kaučuku. Do světa už cestují jenom maloobjemové hotové výrobky.

Šetrný sběr přírodního kaučukuŠetrný sběr přírodního kaučuku

Výroba kompresní pásky Flossband probíhá s minimálním dopadem na přírodu

Koncepce výrobce je založena na třech základních pilířích:

  • energie z čistých zdrojů
  • odpovědné a ekologicky šetrné skladové a odpadové hospodářství
  • udržitelné získávání surovin

Chcete znát více detailů? Pak čtěte dále:

Ekologicky šetrný dodavatelský řetězec

Odkud pochází materiál na výrobu kompresních pásek Flossband? Už asi víte, že z Malajsie a jaký přínos to má na ekologickou stopu. Navíc vás ale můžeme ujistit, že latexový koncentrát pro jejich výrobu dodávají pouze prověření výrobci. Kde berou surový latex? Opět jen z plantáží řízených udržitelným způsobem. Tím je zajištěno, že naše výroba bude opravdu udržitelná a nebude nadměrně zatěžovat životní prostředí.

Čisté zdroje energie pro výrobu kompresních pásek

Jak řeší firma Sanctband, výrobce kompresních pásek, své energetické potřeby? Díky použití LPG, kterým pokrývá 95% své spotřeby. I tento účinný zdroj zajišťuje minimalizaci uhlíkových stop. Díky tomuto účinnému zdroji energie mají kompresní pásky Flossband téměř nulovou uhlíkovou stopu.

Odpadové hospodářství s ohledem na matku přírodu

Velkým přínosem kompresních pásek Flossband pro zdraví planety je jejich přirozená odbouratelnost. Dáte-li výrobky z přírodního latexu na bio skládku, do dvou týdnů budou vážit jen čtvrtinu bez vlivu na životní prostředí. Při spalování navíc netvoří škodlivé emise.